loading

Nahrávání nových nabídek může zabrat i několik minut. Počkejte prosím.

login ico
Uživatelské jméno

Heslo

V případě zapomenutého hesla jej můžete OBNOVIT, nebo se jednoduše REGISTROVAT
login ico
Email zadaný při registraci

Po zadání platného emailu Vám dorazí zpráva na zadaný mail. V ní naleznete další kroky pro obnovení hesla.
Návrat k přihlášení.
NaplánujSvatbu.cz | NaplánujStavbu.cz | NaplanujRodinu.cz | NaplanujUbytování.cz | NaplánujChov.cz
 
Dobrá-Práce.eu » Poradna » Životopis » Vaší první vizitkou je životopis

Vaší první vizitkou je životopis

Životopis

Prozkoumali jste trh práce a vybrali jste si. Teď už zbývá představit se všem možným zaměstnavatelem. Než začnete o sobě psát, zkuste se na sebe podívat očima toho, kdo bude váš životopis číst. Umožní vám to představit se a poskytnout požadované informace zajímavým způsobem. V současnosti organizace upřednostňují heslovitě zpracovaný životopis - tzv. strukturovaný.

Dobře napsaný životopis obsahuje pět částí: - Základní údaje o vaší osobě (jméno a příjmení, adresa, telefon, datum narození) - Stručný přehled vzdělání - Informace o odborné přípravě, která má vztah k našemu povolání, certifikáty - Přehled všech dosavadních zaměstnání seřazených od posledního k prvnímu - Ostatní významné informace o vás. Můžete uvést výsledky, které jste dosáhli, i když nesouvisejí s vaším předchozím zaměstnáním.

Budete mít přibližně 40 sekund na to, abyste životopisem zaujali. Smyslem životopisu je dostat se mezi ty, kteří budou pozváni na výběrové řízení. Nezapomeňte, životopis je příběh vašeho pracovního života.

Nikdy: - Nepřidávejte odstavce a nedoplňujte životopis připraven na jinou příležitost - Nevyřazujte informace jen proto, že byste museli přidat druhou stranu - Nepřikládejte k životopisu různé osvědčení, doporučení (pokud nebyly požadovány)

Vždy: - Fakta oznamujte stručně a výstižně - Pokud je to nezbytné, použijte dvě strany textu - nikdy ne více - Všechny významné informace patří do životopisu, ne do průvodního dopisu. Životopis posílejte se stručným dopisem.Dobra-Prace.eu | Všechna práva vyhrazena.| Mapa