loading

Nahrávání nových nabídek může zabrat i několik minut. Počkejte prosím.

login ico
Uživatelské jméno

Heslo

V případě zapomenutého hesla jej můžete OBNOVIT, nebo se jednoduše REGISTROVAT
login ico
Email zadaný při registraci

Po zadání platného emailu Vám dorazí zpráva na zadaný mail. V ní naleznete další kroky pro obnovení hesla.
Návrat k přihlášení.
NaplánujSvatbu.cz | NaplánujStavbu.cz | NaplanujRodinu.cz | NaplanujUbytování.cz | NaplánujChov.cz
 
Dobrá-Práce.eu » Poradna » Zaměstnavatel » Začátky v nové práci

Začátky v nové práci

Zaměstnavatel

Správně a zajímavě napsaný životopis následovalo pozvání na pohovor, na kterém jste potvrdili svou vhodnost pro pracovní pozici. Nabídku jste s radostí přijali a nyní přichází den, kdy v jistém smyslu začínáte nový život. Alespoň ten pracovní. První dny v nové práci mohou být trochu stresující. Neznáte prostředí, spolupracovníků zatím nevíte oslovit jménem, stejně jako systém práce, či firemní kultura vám nic neříkají. Přesto, že první dny třeba překonat a oťukat se, nezapomínejte, že i vy útvaru o sobě první dojem na vaše okolí. Proto Vám na inspiraci přinášíme pár tipů, jak se co nejlépe zadaptovat.

1. Poznejte své kolegy na oddělení. Zní to přece logicky. Lidé a jejich přístup jsou vždy a všude to nejpodstatnější. Pomaličku od prvního dne si budujte důvěru, která je při každé pracovní úkolu důležitá.

2. Ukažte svou snahu učit se a přizpůsobit v novém prostředí. Pokud Vám nadřízený ještě nevysvětlil přesnou náplň práce, či systém jakým se v týmu pracuje, nebojte se ukázat dalším kolegům svůj entuziasmus. Nabídnete svou pomoc, takto máte možnost poznat ostatních rychleji a navíc zanecháte dobrý dojem.

3. Postoj k práci projevujete i svým oblečením. Zvolte proto co nejvhodnější oblečení pro danou pracovní pozici. Pokud nejste si jisti co na sebe, nic nezkazíte tím, když se v první den obléknete o něco konzervativnější.

4. Co se od vás očekává ... Toto již bylo pravděpodobně do určité míry objasněny na pohovoru. Kromě své pracovní náplně s níž se postupně detailně seznámíte má každá větší firma další pravidla (např. Pracovní řád) a směrnice, kterými se řídí všichni zaměstnanci. Nastudujte si proto materiály, které Vám firma v nástupní den poskytne.

5. Přizpůsobte se novému tempu. Může se to zdát jako jednoduchý úkol, ale je možné, že průběh celého Vašeho dne se změní. Dřívější ranní vstávání, cestování do zaměstnání, jiný čas oběda a přestávky během práce, či pozdější příchod domů. Nechte si poradit od kolegů, co se považuje ve firmě za standard. V některých společnostech je například běžné, že všichni jsou o páté venku z budovy, jinde se pracuje individuálně a déle než je standardní pracovní den.Dobra-Prace.eu | Všechna práva vyhrazena.| Mapa