loading

Nahrávání nových nabídek může zabrat i několik minut. Počkejte prosím.

login ico
Uživatelské jméno

Heslo

V případě zapomenutého hesla jej můžete OBNOVIT, nebo se jednoduše REGISTROVAT
login ico
Email zadaný při registraci

Po zadání platného emailu Vám dorazí zpráva na zadaný mail. V ní naleznete další kroky pro obnovení hesla.
Návrat k přihlášení.
NaplánujSvatbu.cz | NaplánujStavbu.cz | NaplanujRodinu.cz | NaplanujUbytování.cz | NaplánujChov.cz
 
Dobrá-Práce.eu » Poradna » Pracovní pohovor » Životopis už nestačí! Jak zaujmout?

Životopis už nestačí! Jak zaujmout?

Pracovní pohovor

Už o pár týdnů nás čeká armáda nezaměstnaných absolventů středních a vysokých škol, kteří si po prázdninách budou hledat práci. Životopis už nestačí! Jak zaujmout?

Zjišťovali jsme, jak uspět na pracovním pohovoru, čím zaujmout zaměstnavatele, protože poslat životopis dnes už nestačí.

Cítíte se i vy na pracovním pohovoru asi takto? Musíte se přece vyznat minimálně ve své předchozí tříleté praxi, nač zde pak jste! Chvilku strpení, neumím si narychlo vzpomenout, jak se jen jmenovala ta firma, kde jsem už jako osmnáctiletá pracovala ... Měla jsem si přece jen koupit ráno cestou na pohovor kreativní i analytické myšlení, zjišťuji, že jedno dnes vůbec nestačí. Bez organizačních dovedností, technické orientace a schopnosti analyzovat, vyhodnocovat, formulovat, milá slečna, to dnes nepřežijete! Dynamika, flexibilita, tvořivost? Musím se zamyslet, nedali mi to přece už do vínku? Projektové řízení a systémové analýzy, tak s tímto vůbec nemám problém, velmi rychle se totiž učím. Po půlhodinové sebeprezentaci, nebo spíše bičováním, přichází na řadu ta nejlepší část. Odepíšou nebo neodepíšou, už mě bolí oči z toho neustálého sledování mailů. No nic, jde se dál. Už jen samotné hledání práce je akt hodný olympijské medaile a na současné požadavky na pracovní pozice by někdy nestačili ani tři vysoké školy. Jak tedy uspět na pohovoru, najít si svou práci snů, necítit se neschopný z vysokých nároků zaměstnavatelů a nepřemýšlet nad tím, co všechno nevím?

 Dobra-Prace.eu | Všechna práva vyhrazena.| Mapa